Vicks Krem Faydaları ve Zararları Nelerdir? Hangi Hastalıklarda Kullanılır? (2023)

Vicks krem kullanmadan önce bu yorumları mutlaka okuyun.

Vicks krem.. İlk oyuncaklarımız kadar yakın hissetiğimiz vicks krem son günlerde hakkında yapılan paylaşımlarla yeniden popüler oldu biliyorsunuz. Ben de ilk rastladığımda neden unuttuk bu kremi, yeniden almalı, evde bulundurmalı diye düşündüm. Kimileri bu patlamanın ticari bir oyun olduğunu düşünüyor fakat ben öyle kötü kokular almadım açıkçası. Almadım ama kullanacaksam da (tabii sizlerle de paylaşılacak) detaya inmektefayda var deyip araştırmaya başladım.

Benim için en güvenli bilgi yolu herhangi bir ürün ya da firmaya hizmet etmeyen sade vatandaşın yani bizler gibi kullanıcıların yorumlarıdır bu tür durumlarda. Hatta bazen bir yazı hazırlamak isterim sizler için; yorumları inceleme aşamasında vazgeçerim.

Bu kez durum biraz farklı gelişti. Ben bu vicks kremin faydalarını yazmayı planlarken, yorumlar beni konuyu başka şekilde ele almaya sevk etti. Okuduğum bir yorum böyle bir faydası mutlaka bilinmeli diye düşündürürken, bir
diğeri korku verip kesinlikle kullanılmamalı dedirtiyordu. Bazen işin uzmanlarının ve doktorların uyarılarına rastladım. Bazen de doktorun tavsiye ettiği şeklini okudum. Vicks’in çocuklarda kullanımıyla ilgili önemli bilgi ve tecrübelerle karşılaştığım gibi; biz kadınları çok şaşırtacak, deyim yerindeyse atın ölümü arpadan olsun dedirtecek olanlarla da karşılaştım.

Mucizevi kullanım alanlarıyla birlikte tehlikeli yanları da olan Vicks’in, öyle madde madde faydaları sıralanacak ve alın kullanın denilecek bir krem olmadığını gördüm. Evet, kullanın ama nasıl? Hangi durumda? Hangi ölçüde? Ne zaman kullanmamalısınız? Hangi durumda ölümcül tehlike yaratır?Ayrıca Vicks kremi hamileler kullanmalı mı? Hangi acil durumlarda imdada yetişip mucizeler yaratır? Henüz kozmetik ve alternatif yöntemlerle çözüm üretilemeyen sorunlara verdiği yanıt gerçek olabilir mi? Kış mevsiminde en masum ve faydalı kullanım şekli nedir? Çocuklarda hani türü kullanılmalıdır? Burun tıkanıklığında ve öksürükte doğru kullanım şekli nedir? Vicks krem dudak için kullanılır mı? Vicks kremin bebeklerde kullanımı nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli? Sağlık dışında hangi alanlarda kullanımı keşfedilmiştir? Sahtesi var mıdır, nasıl ayırt edilir? Hatta Vicks kremin fiyatı nedir?

İşte tüm bunlarıla ilgili hep birlikte düşünüp karar verelim diye (biraz da bunun en doğru yol olduğunu düşündüğümden) klasik bir yazı yerine derlenmiş kullanıcı yorumlarını bulacaksınız bu kez burada.

Biraz uzun oldu yazı, hatta tek sayfaya alabilecek miyim bilemiyorum. Fakat sık kullanılanlar dosyanıza ekleyip zaman buldukça da olsa okumanızı, hatta bu yazıyı Vicks Krem’in prospektüsü gibi kullanmanızı çok önemsiyor ve istiyorum. Alttaki satırları okudukça neden böyle hissettiğimi daha iyi anlayacaksınız.

Şimdi sizi doğrudan yorumlarla baş başa bırakıyorum. Vakit buldukça yazım hatalarını düzeltmeye çalıştım fakat kalan daha pek çok hata için affedin ve içeriğe odaklanmaya çalışın.

Faydalı olmasını diliyorum.

İşte Vicks Krem kullanların yorumları ve uyarıları:

“çocukluğumum.. çok faydalı gerçekten viksle büyüyen biri olarak evimden hiç eksik etmem.

öksürük için ayak tabanlarına sürme işlemini uyguluyorum anında kesiyor.

dudaklara sürüldüğünde geçici dolgunlaştırıcı özelliği vardır.

ağır kokuyu burun altına sürerek mentolle kompanse etmenin yanı sıra kafa basıncını düşürüp baş ağrısını gidermede, mantar enfeksiyonlarında, hayvan ısırmaları ve tırmalamalarında gibi pek çok değişik şekilde kullanılan
ilaçtır. adeta her derde devadır.

tırnak mantarına iyigeliyor. denedim harikaa. doktorun verdiği ilaç iyileştirmedi.

muhabbet kuşlarının ayaklarındaoluşan süngerimsi görünüm mantardır ve vicks krem onlara da iyi gelmektedir.
tecrübeyle sabit.

Ayak Mantarı Tedavisi uygulama şekli için tıklayın.

babaannemin ilacı nerem ağrısa gel yavrum vicks süreyim derdi .

bizim evden hiç eksik olmaz çok faydalı ben kullanıyorum.

çocuğunuzun yakasına içten çok az sürerseniz bit gelmez. uzun süre kullanmayacağınız ayakkabılarınızın içine, yağlı kâğıda vicks krem sürüp kağıdı buruşturup içine koyun. hem kurumaz hemde kokmaz.

her zaman kullandığım merhem.

* çocuklarda kullanırkenlütfen dikkatli olun. özellikle nefesini açsın derken bazı çocuklarda nefes tıkanmalarına sebep olabiliyor. benim iki tane oğlum var büyük oğlumda sorunsuz kullandım ve de çok faydasını gördüm ama küçük oğluma yan etkileri var.

* astım hastalarına bu iyi gelmiyor! ben daha çok daralıyorum bunu kullandığımda.

benim tek ilacım.

vicks astımlıları tıkıyor. içindeki mentol astımlılara zarar verebilir. ben onun yerine propolıs krem kullanıyorum.

morluklara iyi geliyor

kesinlikle doğrudur çocuklar düştüğünde alnı bacakları morardığında. şiştiğinde sürekli kullanırız.

*her şey doğru ben uyguluyorum sadece sakıncası kan sulandırıcısı kullananlar kullanmasın damargenişletici özelliği var.

çok doğru. ben de çocuk yaşlarından bu yana sürekli kullanırım, yatılı misafirliğe bile gitsem belki gerekir diye mutlaka çantamda bulundururum.

böcek sokmalarına da bence aspirin’den sonra en mühim ilaç!

bence vicks krem aspirin kadar kullandığımız ilaçtı…

çok doğru zaten yıllardır bildiğimiz şeyler bunlar gençlere tavsiye.

kullanmayı unutmuştuk hatırlattıgınız için teşekkürler.

evet, oğlumun romatizma ağrıları için bacağını sürüyorum gerçekten 10 dk. içinde ağrıyı kesiyor.

*vicks krem eskiden cam şişede idi ve çok keskindi. şimdikiler yanından geçmez.

yarım kavanoz vicksin içine bal koyup karıştırın .her gece ayaklarınızı ilik suda on dakika bekleyin. kurulayıp bu karışımından topuklarınıza ve ayaklarınıza sürüp torba geçirip üzerine çorap giyip yatin. 3 gece yapin. topuk dikenine çok iyi geliyor.Vicks Krem Faydaları ve Zararları Nelerdir? Hangi Hastalıklarda Kullanılır? (1)

evet, doğru çocuğunuz düşünce hemen sürün morarma olmayacaktır.

*alerjiniz varsa kullanmayın bana dokunuyor.

*ama çocuklarınızın, nezleyken burun deliklerine rahat nefes alsın diye çok sürmeyin. burun damarları çatlıyor ve hep kanama yapıyor.

* vicks sırt ve göğüs bölgesine aynı anda sürülürse ya da tüm vücuda sürülürse tehlikeli. kullanımına dikkat etmeli…

uzun zamandan beri kullanmıyorduk hatırlattığın iyi oldu hemen alacağım. malum önümüz kış

* biz damağımızda sürerdik bademciğimizin şişliği insin diye.

*ama sakin burnunuza sürmeyin.

*2 yaşından küçük çocuklarında okaliptüs bitkisi nefes borusunda daralma yaratıp solunumu durdurabilirmiş araştırma yapmadan doktorunuza danışmadan sakın bebeklerinize kullanmayın.

* ama kesinlikle bıyık bölgesine sürüp burnu açmasını beklemeyin. kullanma kılavuzunda bile, bunun, uzun süreli zarara yol açtığı yazar.

bizim yıllardır bir numaralı ilacımız zaten.

kızım çinden getirdi küçücük kutu içeresinde çinde de her şeye iyi geldiği söyleniyormuş 30 yıl önce bile herkesin evinde mutlaka vardı herkese sağlıklı yaşamlar. japon malı vardı yaklaşık 40 yıl önce adı bengi baş ağrısına iyi gelirdi aynı vicks gibi kokardı.

annemin tek ilacı vardı. Viks.

aynı zamanda çarpmalarının iyi düşmelere iyi geliyor şişmiyor ve morarmıyor.

* küçük çocuklar da kullanmak tehlikeli ve en az 3 yaşından büyük olmalı doktorum uyardı 3 yaşındaki çocuklarda sadece ayaklarının altını tavsiye etti evet çok faydalı ama yinede eczanenize danışın. herkesin öğrenmesini tavsiye ederim. biz epeydir uyguluyoruz ve faydasını gördük.

*çocuğunuzun yetişemeyeceği yerde saklayın bir parmak vicks çocuğunuzun zehirlemeye neden olur dikkat edin.

*astım olan çocuklarda kullanmayın çok tehlikeli.

*annemin ilacı çocukken gözümde çıkan arpacığa bile sürmüştü sonucu tabi siz düşünün.

ben kızım doğduğundan beri kullanıyorum üşüttüğünden ilk önce vicks sonra yağ karışımım var ondan sürüyorum 1 günde iyileşiyor.

gece yatarken ayağınızın altına sürüldüğünde öksürüğü kestiği kesinlikle doğrudur.

*aman ha doğrudur öksürüğü keser ama ciğer üzerindeki kılcal yapıyı yapıştırdığı için balgam ve diğer partiküller atılamıyor. öksürük zararlı değil bunun kadar….

katılıyorum bende oğlumun tabanlarına sürüyorum gerçekten öksürüğü kesiliyor.

* doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

benim de başucu ilacımdır. hele sivrisinek ısırıklarda ya da onlarla mücadelede çok etkilidir. kedi ve köpeklerin yapmaması gerekenleri de en iyi vicks öğretir. anneannemden öğrendiğimden beri kullanıyorum.

bir yere vurduğunuz yere vicks surun şişmeyi ve morarmayı onluyor…

* her şeyin çoğu zarar abartmadan kullanılabilir ama öksürerek balgam atılıyor sonuçta. rahatlatıcı kesin yine de sonrası olası sonuçları neler bilmek gerek.

balla karıştırın ayağınıza surun topuk dikenine iyi gelir.

*mentol bebek ve çocuklara kullanılmamalıdır. mutlaka doktorunuza danışın.

*3 yaş altı çocuklarda kim demişti kullanılamaz diye benim iki oğlum var ve ben ikisinde kullandım üç aydan sonra hiç birey olmuyor psikolojik falanda değil çok işe yarıyor evimde asla eksik olmaz.

kesinlikle topuk dikenine birebir denedim.

* bir şey olmuyor diye bir şey yok. mentol küçük çocuklarda boğulma tehlikesi yaratabilir, her ilaçta olduğu gibi olacak diye bir şey yok, olma ihtimali ama büyük. 3 yaşından küçük çocuklar için ayrıca mentol süz versiyonlar da var. duyarlı ve dikkatli olalım lütfen, hele ki konu çocuklar ise!

topuk dikeni için yatmadan önce topunuza vicks ve bal karışımı sürüp torba giyeceksiniz hafif bağlayın sabah çıkarınca gene yıkayın ağrı kesiliyor. kendim denedim. faydasını göreceksiniz.

güneş yanığının acısını alır, tatil bavulumun vazgeçilmezidir.

*bildiğim kadarı ile öksürük için bilhassa bebeklerde yasaklı ilaçlar listesinde gece için olanı da kalp damar hastalarına yasak.

(Video) Vicks Kremin Faydaları ve Zararları

bu kadarını bilmiyordum ama öksürük için çok kullandım.

benimde elimden eksik etmediğim vicks gripte ve eklem ağrılarında kullanıyordum ama sen neymişsin vicks

* her zaman olduğu gibi: ölçü şart.

unutmuştum eskiden annem çok kullanırdı.

devamlı kullanıyorum, çok memnunum.

doktorumuz 12 yaşa kadar direkt cilde değil belli yaş dönemlerine göre kışın radyatörlere asılan su haznesinin içindeki suya, atletine yatak başına ya da yastık kılıfına sürerek uygulayın demişti. çok faydasını gördük.

bunların hepsini denedim . çok doğru yazmış aynen çok faydası var hepsini denedim devamlı kullanıyorum.

mucize kremdir.

soğuk algınlığı ve öksürükte süratle nüfus edip rahatlatıyor çocukların sırtına sürüp bir yün
parçası ile örtün.

selülitli bölgelerde spor öncesi sürüldüğünde selülit…

düşen çocuklarımın moraran yerlerine sürdüğüm anda hem morluk hem de şişliğini alır. resmen çantamda kendimle birlikte taşırdım çocuklarım için…

bayramda keşfettiğimiz bir durum da şu ki arı sokmasına karşı da kullanılabiliyor ve acıyı azaltıyor.

eğer sıcak havada bacak aralarınız pişik yapıyorsa sürün biraz yakıyor yanma geçince anında kızarıklık ve pişik geçiyor

topuk çatlaklarına düzenli vazelin ve vicks karıştırıp sürün çatlak kalmayacaktır çok faydası var.

çocukluğumdan beri bildiğim bir ilaçtır… evimden hiç eksik etmem.

teşekkür ederim gerçekten çok faydasını gördüm.

vicks der ebem guyruklu sokarsa sur a guzum derdi.

*yalnız bunu da sakın unutmayın yukarıda ki yazıda da yazdığı gibi ya sırta ya da göğse sürülmeli asla her iki tarafa sürülmemeli. ben demiyorum prospektüste öyle yazıyor.

* yıllarca uzak durduğum bir ilaç bilinçsiz kullanılmamalı, özellikle solunum yolları için solunan o ağır mentollü koku beyin hücrelerini uyarıp epilepsiye sebep olabiliyor.

doktorunuza danışmadan özellikle çocuklarda kullanılmamalı…

ben dört çocuk büyüttüm hiç doktora götürüp antibiyotik vermedim hep vicks kullandım allaha şükür çocuklarım aslan gibi maşallah herkese tavsiye ederim.

çocukluğumuzun şifalı ürününü tekrar hayatıma alıyorum gerçekten etkili tavsiye ederim.

darbe gelen yere mutlaka sürün morluğu önlüyor ve acıyı kesiyor. vicksle 3 çocuk büyüttük:)

ayrıca kokan ayaklara da faydası var.

ben hep kullanıyorum çok da memnunum.

evet bende hep vicks kullanıyorum. çok memnunum teşekkürler vicks…

yeni oluşan basura vicks sürün hemen iyileştirir.

evet çok faydalı özellikle yanık acılarına birebir hemen sancıyı kesiyor.

hiç evimden eksik etmedim ki zaten. çocukluğumdan beri hep benimle. mutlaka bulundurulması gereken önemli
bir krem.

*gazete kağıdında kimyasal boyalar dahil olmak üzere kaç çeşit kimyasalın olduğunu bilse bunu yazan arkadaşımız ne güzel olur. sakın viks ile gazete kâğıdını aynı anda kullanmayın. viks evet bir devadır ancak gazete kağıdıyla birlikte kullanıldığında zehirden beterdir. viks gazete kağıdındaki kimyasalları çözer ve deri bu çözeltiyi emer, sonuç deri tahribatı ve vücudunuza aldığınız onlarca toksik madde. gazete kağıdı uygulamasından uzak durun!!! ben çocukluğumdan bu yana kullanırım gerçekten iyi geliyor ayaklardaki topuk çatlamalarına süper.

* benim çocuğumun öksürüğünü daha da arttırdı. çok pişman oldum. kesinlikle dr. tavsiye etmeden kullanmayın!!!

annem devamlı kullanır her şeye faydalı.

* astım hastası çocuklarda kullanmayın.

ben dudağımda uçuk çıkmadan önceki kaşıntıyı hisseder hissetmez hemen vicks sürerim. geçer. .denemesi bedava. hatta uçuk pomatlarından daha etkili. ayrıca alerjik astım krizlerinde sabahları duş alma şartıyla hem burun ucuma hem de sırtıma sürerim beni çok rahatlatır.. yolculuklarda mutlaka yanima aldiklarimdandir.

ben sivrisinek kovucu olarak kullanıyorum.

baş ağrısı mı çekiyorsun? hemen bir vicks al; alna ve kulak arkalarına sür, rahatlayacaksın, aynı zamanda kokusu solunum yollarını açar. boğaz ağrısına mı sahipsin? bademciklerinin üzerine sür ve bir bezle sar, etkisini 1-2 saat içerisinde göreceksin. sırt ve boyun ağrısı mı çekiyorsun? hiçbir kas gevşetici krem işe yaramıyor, üstelik teker teker işe yaramadıkları gibi hepsini karıştırıp sürdüğün halde de mi tık yok? vicks i bolcana sırtına yedir ve bir bezle ört, sürülen bölge anında etkisini gösterir ve ağrıyı alır götürür. karnın mı ağrıyor? karnına vicks sür gitsin, acayip bir etki gösteriyor ve ağrıyı yavaş yavaş alıyor. bunlar yetmedi, boğazının ağrısı geçmedi mi, bir parça vicks al ve at ağzına (küçükken büyük babaanne yapıyordu yan etkisi görülmedi),ağrı falan kalmaz.(bunu evde denemeyiniz.) belin, ayağın, bileğin, diz kapakların mı ağrıdı? sür gitsin vicksi, geçer hiçbir şeycik kalmaz geriye… sivrisineklerden kurtulmak istiyorsan vicks sür, sinekler yaklaşamasınlar yanına… son olarak güneş yanığın mı var, yoğurt dahil sürdüğün tüm kimyasal,doğal ürünlerden fayda görmedin mi; sürüver vicks’i, bekle ve gör etkisini;en az 5 saat ferahlık vereceği garantidir.

gerçekten söylendiği gibi bir mucize ilaç tavsiye edilir.

*astımı olan çocuklardavicks krem kullanmayın. benim iki çocuğumda her zaman öksürüp durumlarında biraz ve sırt
bölgelerine sürdüm iyi geliyor.

*arkadaşlar tamam faydasıvar ama içeriğindeki belli etken maddeler öyle her çocuğa kullanılmaz türden.
sana iyi gelen başkasına iyi geliyor mu senin başının ağrısını x ürünügeçiriyorsa herkesin başının ağrısını o ilaç geçirir mi?

* astım hastaları uzakdurmalı zira daha kötu yapıyor bizzat doktor söyledi.

okula giden çocuklarınızınkulaklarının arkasına biraz vicks krem sürün bit gelmemesine 100 de 100 faydalı. asla
gelmez.

vicks krem benim hayatımdan hiççıkmadı. ekonomik ve sağlıklı.

eğer kaynak yaptıysanız vesonrasında gözünüzü kaynak aldıysa alın çevresine, göz altına ve kapaklarına
biraz ovalayarak sürerseniz gözde ki yanma gidecek mükemmel derecederahatlayacaksınız. haa sakın göz içine sürmeyin !!!

* kardeşime alerji yaptıiki gözü de kapandı.. zor hastaneyeyetiştirmiştik:)

* vicks kremi çorba kaşığıile yutanı bile gördüm, yutulmaz diyorum dinlemiyor .bende oğlanlara öksürük
olunca ayaklarının altına masajla sürüp çorap giydiniz im hemen keser.

* vicks krem sürülmek için.yutuyorum diyenler ????

ben 58 yaşındayım annembize kullanırdı ben çocuklarıma kullandım simdi torunlarıma kullanıyorum miras
gibi

ben kullanıyorum çok memnunum.evet beni büyüttüğü gibibenim oğullarımı da büyüttü .
*madem öyle iyi geliyoryutan süren kullanan her ilaç her merhem herkese her şeye iyi gelmez zamankimse dr. gitmesin alsın eczaneden vicks krem kullansın kırıkta çıkıkta. kaynaktanetkilenip göz kapağına sürülmez bu yanlış tamam çocukluğumuzda vardı halen varbenim annemde kullandı biz çocukken ama tıp var dr. var böbrek taşı düşürenlerede sürelim ağrıyı alsın enfeksiyon kapana da sürelim yada yutturalım mikroplarıölsün yapmayın cahil olmayın dr. var ilim var bütün yorumları okudum. vicks krem öksürüğügidermez sadece dindirir akciğer öksürüğü allah korusun zatürre çevirir.gizlidir sinsi hastalıktır her öksürüğü gidermez verem olabilir insanlara yanlış örnek olmayın rica ederim her öksürüğü gidermez astımı olan kullanamazalerjisi olan kullanamaz yanlış. tıp neden var.

birde ben ekleme yapayım.vicks kremgüneş yanıklarına birebir hatta muhteşem bir sonuç alıyorsunuz ciğer gibi
yansan bile 10 dk. sonra hiçbir acı hissetmiyorsunuz…

* vicks tamamsayılamayacak faydası var ama vicks yutan yemeye çalışan arkadaşlar, sıvı
vazelin kullanın özellikle agiz diş ve iç ödemlerde faydalıdır. hiçbir yanetkisi de yoktur.
eski insanlarımızıntedavisinin üstüne tanımam.

* çocuklara 6 yaşındansonra kullanılırmış. bizler bilmeden kullanıyorduk. doktorun uyarısı ilebırakmak zorunda kaldık. tabi ki yalnız vicks krem için değil mentol içinde uyardı.

nerde neyi kullanacağımızıiyi öğrendik çok şükür farkındaysanız tıp öldürüyor insanı yanlış tedavi yanlış
ameliyat soğan kürü ya da vicks şimdiye kadar kimseyi öldürmedi.

annem bizi onla hep tedaviederdi.

bende geçen yıl oğlumunöksürüğü için kaç defa doktora gittim bir turlu geçmedi en sonunda ayağına vicks kremsur
dediler denedim ve bütün kış geçmeyen öksürük geçti hatta bir defa acilegitmiştik doktora söyledim denesem olur mu diye yapabilirsiniz zararı olmazfaydası olur dedi.ama yine de söylediğimgibi çok doktora götürdüm bir şey i yok dediler sadece öksürüğümüz geçmiyorduve doktora da danışmadan olmaz tabi bu arada oğlum 3 yasında bazı şeyleri de abartmamakgerekiyor.

*gazete kâğıdındagörülmeyen bakteri türleri var en güzeli pamuklu tülbent koymak. Saygılar.

*yan etkilerini unutmamaklazım, sonuçta o da bir ilaç… çok masumlaştırmışsınız.

*lütfen 6 yaşındanküçüklere uygulamayın, burnu tıkanık diye burun kanatlarına sürüldüğü için ölen2 aylık bebek de gördük, bebekler için tehlikeli, lütfen.
bende çok kullandım çokfaydasını gördüm yine almayı düşünüyorum.

* evet, güzel, amaalerjisi ve astımı olan kişiler ve özellikle çocuklar için tehlikeli, dahafazla tıkanmasına sebep olur.
evet, faydalı olduğu çokdoğru dur benim tek ilacım çocuklarımı da alıştırdım ben.

benim de tek kullandığım.

* nefes darlığı çekeninsanlara önerilmiyor.!!!! bunuda eklemek gerek. astım hastaları mentol kokusuağır geliyor.
vicks in bir faydasındaben önereyim: hafif yanıklara birebir sürdüğünüz andan birkaç dakika sonra neacı kalıyor nede yanma hissi ne de herhangi bir iz. ben yıllardır kullanıyorum.

* fakat alerjik bronşitvarsa özellikle çocukta kötü sonuçlarda çıkabiliyor ortaya fakat genel anlamdavicks gerçekten faydalı.

gerçekten çok faydalı

allah im hastalarımıza şifa versin inşallah bana da doktor önermişti.

topuklarınıza sürerseniztopuk sertleşmesi sorununuz ortadan kalkar.

her kış bir kutu biterbenim tek ilacım.

*öksürüğü kesmiyor denedim.

benim çocuklaröksürdüğünde ayak topuğuna sürüp çorap giydiriyorum anında kesiyor.

(Video) Mucize Vicks Kreminin 11 Farklı Kullanım Yolu ve Faydaları

*ben yıllar önce denedimşiddetli kalp çarpıntısı yaptı.

*denemeden yorum yapmamaklazım. herkesin bünyesi ayrı.

*biz 30 senedir kullanırızüstelik oğlum alerjik astımdı hiç bir yan etkisini görmedik fakat her bünyeaynı olmayabilir dikkatli kullanmakta fayda var. bütün ilaçlar için aynıdikkatli olmak lazım.

*sırta ve göğse aynı andasürmeyin nefes darlığı yapar tek taraflı kullanımı öneririm.bizim evde hala kullanılır
grip olunca ağrıya gerçekten iyi alerjisi olanlar kullanmamalı bence de.

sinüzit olanlar kaynarsuya parmak ucundan atsın leğen veya kap havluyla kafanızı kapatın.dayanabildiğin kadar buharda durun kendim bizzat yaptım sinüsleri boşaltıyor.
vazgeçilmez ilaçlarımdanbir tanesi.

*yararlı bilgiler degazete kâğıdı ne kadar yanlış yönlendirici bir bilgi onun yerine temiz kalın
bir bezle ilgili alanı kapatmak daha doğru olur.

bence de bel bacakağrılarına da çok iyi geliyor tecrübe ile sabittir:))

*kalp hastaları içinoldukça zararlı çarpıntı yapıyor dr. sormadan sakin kullanmayın.

çocukluğumdan bu yanakullanıyorum asla vazgeçmem çok faydalı Vicks.

beni annem bunla büyüttü.süper ilaç. kendi çocuğumu da böyle büyütüyorum.:))

benden de size nasihatalacak olduğunuz vicksin rengi canlı ve parlak olsun ve kapağı bu attığımız dadüz değil hafif tümseklik olsun çünkü bununda korsan taklitini yapmışlar matrenkli ….

alına sürüldüğünde başağrısına da iyi geliyor.

* lütfen ağzınızaburnunuza kesinlikle sürmeyin sürmek zararlıdır fakat gripseniz pijamalarınızın
yaklarına ve yastık kılıfına sürebilirsiniz çünkü ben öyle yapıyorum doğrusu dabu şekildedir hatta vicks vücudunuza sürdüğünüzde başka hiçbir şeyle örtmenizedegerek yoktur çok sık kullanan birisi olarak bildiklerimi sizlerle paylaşmakistedim.

sivrisinek için olanıdenedim nafile… ya da buraların sivrisinekleri pek gaddar- ama ben de anamdangördüm, kızımı da vicksiz bırakmadımkulandım çocuğuma gripöksürük faydası çok çok hafif burun deliklerine gribe çok iyi geliyor odadasıcak su olayı da etkili ama diğerlerini bilmiyordum deneyeceğim.

çok sık hastalanmam amahastalandığımda da çok ağır geçiririm beni ayağa kaldıran mucize diyorum onunadına nokta .

ben kış aylarını hepviksle geçiriyorum ve çok faydası var. özellikle gece öksürüğü ve boğazları

* çocuklarda solunumyolları için kullanıldığında riskli olduğunu doktordan duymuştum ama.

* çok iyi evet ama dikkatedilecek nokta su kesinlik le ateşli bir vücuda sürmeyin özellikle ateşli çocuklara

*ben çocuğuma vicks krem sürmüştüm ateşini yükseltti ve havaleye neden oldu dikkat lütfen…

* benim oğlum astım.ayağına sürüp çorap giydirdim, acile zor attık kendimizi. kesinlikle dikkatli
olunmalı‼

*rahmetli annem bizüşütünce sırtımıza göğsümüze sürer gazete kâğıdını da üzerine koyar üstümüzü
giydirir yatırırdı ona keza boğaz ağrısında öyle.

*tüm evcil hayvanlarözellikle kediler için çok sakıncalıdır! kesinlikle evcil hayvanlar ile temasedilmemelidir. ölüme bile sebep verebilir.

gerçekten doğru.ayaklarımın altına yatarken tişörtüme sürdüm normalinde gece uyunmaz hastayken
rahat rahat uyudum uyumasam ertesi gün ise gidemezdim.

*çocuklarda dikkatlikullanın özellikle bebeklerde kullanılmamalı dr. Tavsiyesi.

*evet viks gerçektenöksürüğü kesiyor gripte sıcak suya biraz viks koyup buğu yapınca burnu acıyorama herkesin bünyesi farklı herkese iyi gelmeyebilir alerji yapabilir dikkatlikullanılmalı.

bengay yok vicks var.kulunçlara da başka ağrılara da.

evet, çok iyi geliyor benhep çocuklarıma hasta oldukları zaman viks sürerim tavsiye ederim.
bende kullanıyorum oğlumdüştü kalça yaralı hemen vicks sürüm gözümün önünde yara geçmeye başladı morluk
daha sürerken kayboldu.

benm evimin vaz geçilmesigerçekten soğuk algınlığına bronşite vs bire bir.

benim başımıkaldıramayacağım kadar başım çok ağrıyor ilaç icsemde fayda görmüyorum ama viks
sürüp ovaladığımda geçiyor.

vicks, içeriğindebarındırdığı az kimyasallar ile yan etki sorununu çoğunlukla önler…yalnızburun içine direkt sürülmemeli…bunun dışında gece yatarken hasta olalım yadaolmayalım; odada mutlaka sıcak suyun içinde buharını soluyalım…sürekliyapıldığında bağışıklık sistemini güçlendirir…

* ben viksin çok zararlıolduğunu, bronşlara sıvanıp akciğer yetmezliğine sebep olduğunu biliyorum.

*fazla kullanım özellikleçocuklarda zararlı astıma yol açabilir ama mantara ayak çatlaklarına gayet iyi.
elimizin her an altındaoğlumu büyüttüm simdi torunumda sıra o da alıştı bisey oldu mu hemen vikis
diyor.
gerçekten doğru yıllardırçocuklarıma ve torunlarıma kullanırım bas ağrısına iyi geliyor deneyin.

* burun deliklerine aslasürülmemeli bunu da dip not düşün lütfen.

* ama geçerli olanıorijinali, bir de birebir sahtesi bulunmakta piyasada dikkat edin.

çocuklar gripten rahatnefes alamıyorsa yastığının iki tarafına parmağınızla viks sürerseniz rahat
nefes alabiliyorlar yaptığım için paylaştım.

*öksürük falan kesmiyorkaç gündür kullanıyorum hala öksürük tam gaz devam.

en az bilinen ama enetkili özelliği… çocukların düşme vs.durumunda özellikle kafa. bölgesindekişişliklerin morarmaların oluşmasını engeller ağrıyı alır. antitravmatiktir.

çok faydasını gördüm süperde nefes acıyor.

gece öksürüğüne çok iyigeliyor ayağın altına sürüp çorap giyiyorsun öksürüğü kesiyor denedim oldu.

her derde deva gecesürerim sabah 18’lik delikanlı gibi kalkıyorum ağrısı olanlar denesin.

ben çocuklarımı viks lebüyüttüm diyebilirim öksürük ve soğuk algınlıklarında çok iyi.

süpermiş zatenbüyüklerimizin evinde hep olurdu her evde vardı çocukluğumuz viks kokusunubilmeyen yoktur.

*eğer öksürük kronik vealerjiden dolayı ise hiç fayda. sadece anlık soğuk algınlığında faydalı…

sivrisinek sokmalarındakaşıntıya iyi gelir ve sivrisinek kokusundan yaklaşamaz.

vicks ayrıca göbekyağlarını eritiyormuş.

eğer kapalı yanıkoluşmuşsa buhar yanığı da dahil vicks krem sürün önce yakacak sonra hiçbirşeyhissetmeyeceksiniz. müthiş.

* özellikle çocuklardaburnun iç kısmına sürmeyin kılcal damarları açabilir kanama olabilir kenarlarauygulamak daha güzel.

çocuklu evlerden eksikolmaması gereken bir ürün. ayrica iltihabik olmayan idrar yanmalarında geceyatarken ayağınızın altına sürüp çorap giyip yattığınızda sabaha hiç bir şeykalmadığını göreceksiniz. ayrıca çok sık grip olan eşim her gece yatarkenalnına vicks sürüp yatti. o kış hiç hasta olmadı.

çocukluğumuzda ve gençlikdönemlerimizde, evdeki büyüklerimizin birinci kremiydi.

mentolin olduğu içinsıkıntısı yok ben grip olduğum dönemde çok az sürüyorum kapanan burundediklerini açıyor
şifa kaynağıdır şiddetletavsiye ediyorum.

göbek bölgesindekiyağların eritilmesinde de faydalı olduğunu ekleyelim.

içinde hiçbir kimyasalkullanılmamış tamamen doğal hem kendime hem çocuklarıma gönül rahatlığıyla kullanıyorum tavsiye ettiğim herkes memnun kaldı.bence o yüzden doğal olanürünler kullanmalıyız onların zararlı etkileri yok alerjik reaksiyonları yok.bende çocuklarımakullanıyorum.

*göğsünüze değil sırtınızalütfen.

topuk çatlakların a birebir avuç içi gibi oluyor.

dudak dolgunlaştırma içinde çok etkili .

topuklarınızdakisertleşmelere deri kalınlaşmasına çok iyi geliyor. yumuşacık topuklarınız
oluyor.

tırnak mantarına iyigeliyor diye duydum denedim sonuç gayet iyi.

çocuklarıma kullandımtorunlarıma tavsiye ettim.yıllardır kullanıyorumhepsi doğrudur yazılanların.
ilk kez duyanlar varhayret hiç mi çocuk olmadınız, bunu kaynatıp buharını da soluyabilirsiniz burun
tıkanıklığı, sinüzit ve soğuk algınlığı için.

hep yaptığım şeyler doğruduryani bilgi.

bende kullanıyorum ve çokmemnunum.

bende belimde kireçleme var. bir gün süreyimdedim belki iyi gelir diye. sürdüm ve yattım ertesi sabah ağrılarım azaldı yaniyerimden hemen kalktım çok süper bir ilaç yani..

bir kere bacak arasıpişmişti bacak arasına sürmüştüm bayağı etkisi oldu biraz yakıyor ama etkili.

*gerçekten her derde deva.ama hamileyken, emzirirken ve küçük bebeklerde kullanılmamalı.

ben evden hiç eksik etmemmorlukları çabucak geçirir.çocukluğumdan beri kullanırımevde çocukluğumuzda 2 ilaç vardı aspirin ve viks.öksüren çocuğunuz varsa yatmadanönce ayağının altına sürüp çorap giydirirseniz gece öksüren ben tüm kış bunukullanıyorum ilaç içirmiyorum.

hamd olsun rabbim e, üç çocukbüyüttüm vaporup ile, tavsiye ederim.

vickssiz ben ölürüm zaten.ilaveten vajinal mantar kaşıntısına da birebir. yeni başladığı gibi bir miktarsürerseniz hafif yanma sonrası geçtiğini fark edeceksiniz. günlerce çekmektenkurtuluyorsunuz. bir mucize.

(Video) Babaannemin eklem ağrılarını şıp diye kesen ağrı kesici formülü !

ayrıca pisiğe de birebir.

* küçük çocuklarda burun etrafınaasla sürülmemeli. kolaps yapıyor.

annelerimiz bize çok uygulardı.biz uzak kaldık. Nedense.

ben denedim evet öksürüğü kesiyor.

mucize ilaç çocukluğumdan berihep bilirim ki her şeye iyi geliyor ve hiç bir yan etkisi yok.

benim evimde de bas ucunda vicks krem. kulunçlara dabirebir.

çocuk olduğunda beşiğine yakınbir yere koymak lazım .

*gazete kağıdı vücuda temasetmemeli. gazete mürekkebi kanserojen maddedir!!!!!

* güzelmiş ama dikkat ateşliykensakin kullanmayın havale geçirebilirsiniz.

ailece önce vicks krem, ağrı geçmezsedoktor. grip olmuşsun doktora gitmeden olmaz.

* evet, ateşli durumlarda olmaz.ısıtıyor evet havale durumu olur o zaman.

ben ince bir tülbent veya yumuşakbezle kapatırım sürdüğüm yeri pazularım çok ağrır üşüyünce oluyor.

* çocukların burun kısmına sürmeksakıncalı nefes almasını zorlaştırıyor, boğulma yapıyor onun için büyüklerin
kullanmasını daha uygun görüyorum.

* 2 yaş öncesi hiçbir şekilde 2-6yaş arası ise solutarak kullanılmaması gerekiyor. bu prospektüsünde de açıkça
yazıyor. bebeklerinize çocuklarınıza kullanmayın lütfen.

pişik olan gece yatarken sürsünsabaha hiçbir şey kalmıyor.

bende bir kullanıcısı olarakbeğeniyorum tavsiye ediyorum.

devamlı kullanıyorum annemintavsiyesiyle çok iyi geliyor oğluma ayaklarının altına sürüp öksürüğünü kestiğini
ve düştüğünde şişliğin ve morluğunun geçtiğine şahit oldum ve nereye gitsemçantamdadır…

bazılarını zaten biliyorduk amatırnak mantarı tedavisini ilk kez duyuyorum.

*en son paragrafta belirtilen“gazete kâğıdı” çok yanlış. matbaa mürekkeplerinde kurşunbulunmaktadır. ağır metaldir, zehirlidir. yerine boya içermeyen tülbentkullanılabilir.

babam da kışın devamlı kullanır.

diş ağrısına da birebir. 20’likdişlerimi onun sayesinde ağrısız kurtuldum. yatağınızı üzerine sürerek masaj
yapın ve buzu eriyen kadar üzerine sürün.

bende çocuklarıma kullanıyorumçok iyi geliyor.

biliyorum ve kullanıyorum güzelşeyler paylaşılmalı diye düşünüyorum sağlıkla kalın.

ben30 yıldır kullanıyorum birzararını görmedim.

* kamfor maddesi benzen türevibir maddedir kısacası kanserojen bir maddedir. kullanılması tehlikelidir.
ayrıca oda şartlarında süblümleşebilen nadir maddelerdir. bu malzemeniniçerisinden çıkan prospektüste yer alır oradan alıntıdır kullanmadan önce birkez düşünün, süblimleşen moleküller ciğerlere yapışır. kanserojen etkisi artar
buharını asla solumayın. ( bir kimyager )

biz buna kendi aramızda doktorvicks diyoruz. aynı ıslak mendil gibi her işe yarıyor haaaa bide bunu genelde
antalyalılar bilir ben başka bilene ender rastladım anacım bizi dr vicks krem ve tehnel(defne) yağı ile büyüttü bizim zamanımızda nerde doktora gidecek para?

*her şeye katılıyorum ancakvücudunuza kesinlikle gazete kağıdı koymayın çünkü gazetedeki tüm mürekkebi
vücudunuz emer.

* bu maddenin deneyini yaptımdeney esnasında ise maske takmıştık + tuvaletlerde ve gardolaplarda
kullandığımız naftalinde süblimleşir ( tuvaletlerde ernet diye geçer)kullanmayın.

mükemmel bir krem çocuğu olanherkese tavsiye ediyorum çocuğum bu krem sayesinde antibiyotik çok nadir
kullanıyor eğer ateşi çıkarsa burun akıntısı veya öksürük baslarsa veya hastaolacağını hissedersem hemen ayaklarının altına sürüyorum antibiyotiğe hiç gerekkalmıyor.

*evet bebeklere zararlı hattaçocuklarda, bebekler için başka var eczanenizden isteyin.

katılıyorum çok faydalı.

dudak çatlamasına yadadudak uçuklamasına sürünce çok çabuk iyileştiriyor.

*doktora gidip yazdırın bu kremibak ne diyecek size (avrupa ve abd de )satılır mı araştırın nasıl olurdabebekler için çocuklar için öneriyorsunuz aklım almıyor para hırsımı acaba.

kesinlikle doğru 2 çocuk annesiolarak sürekli kullanıyorum herkese tavsiye ederim etkili.

bende çocuklarıma kullanıyorumgerçekten ayak topuğuna sürüldüğünde öksürüğü kesiyor.

* bu vicks krem iyi ancak küçükçocuklara asla kullanmayın ilk önce doktorunuza danışın.

ben 2 kızımda da kullandım haladaha da kullanıyorum bu kadar detaylı değil sadece göğüs bölgesine sürüyorum ve
üzerine havlu koyuyorum ve çok şükür kızlarımı doktorların verdiğiantibiyotiklerden uzak büyüttüm kızlarım 15 ve 18 yaşlarında.

ben küçükken bir parmak atardımağzıma erdirdi giderdi. 50 yaşındayım hiç boğaz ağrısı bilmem öksürük bilmem.

çocukların çarptıkları yerleresürerseniz morluklar hemen geçer.

*iki yaşından küçüklerekullanılması kesinlikle yasaktır!!!!!!!

*üstünde yazıyor 2 yaşınaltındaki çocuklara kullanılamaz diye.

rahmetli annem çok vickskullanırdı ve banada tatbik ederdi hiç zararını görmedik aksine iyi gelirdi.

* dikkat! iki yaşından küçükçocuklarda kullanımı son derece tehlikelidir. deri tarafından emildiğindenboyun ve göğüs bölgesine sürülmemelidir.

bu merhemi bulan kişininsülalesine ve kendine her gün dua ediyorum. mucize merhem. kadınlardaki sistite de çok iyi geliyor.

bende bilinmeyen özelliğinisöyliyim. arı soktuğunda bunu sürün hiç şişme olmuyor.

sinüzit için birebir 22 yıldırkullanıyorum bademcikler içinde acıyı alıyor.

*çok önemli bir noktayıunutmuşunuz; bu ve buna benzer ürünlerin yani ökaliptol, terebentin ve mentol
içeren ürünler bazı çocuklarda, hele ki küçük çocuklarda, alerjik reaksiyonoluşturabilir. bu alerji nefes darlığından, solunum yollarını tıkanmasına kadarsebep olur. durumu böylelikle olduğundan daha kötü ve tehlikeli bir hale
getirebilirsiniz. dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

*boğazım ağrıdığında anneannemdüşünün 87 yaşında kadın hemen bu vicksle ovalardı boğazımı biraz da yedirirdi
yutardım bir parmak sabah hiç biseyim kalmamış olurdu tavsiye ederim b ogaziniz
sisince ağrıyınca ovun bir şeyiniz kalmaz…

çocuklarda gece kesilmeyenöksürük başladığında ayağının altına sürüp çorap giydiği an öksürük kesiliyor
benim evin başköşesi vicks krem.

*evet hepsi doğru yalnız astımprobleminiz varsa burnunuza odanıza yastığınıza göğsünüze sürmeniz tıkanmanıza
neden olabilir dikkatli bilinçli kullanıldığı halde gerçekten kullandığım içinbiliyorum bütün yazan şeyler doğru ben sürerim cok iyi sinek gelmiyor.

futbol oynuyorum bacağım da kimorlara sürüyorum az. daha fazla morarma oluyor.

*çocuklarda asla kullanılmamalıyetişkinlerde çift taraflı kullanılmamalı göğsüne sürdüğünde sırtına sürmemeli
asla

her evde bulunması gerekir.

vicks krem bebeklerin çocukların ayaklarınısıcak tutuyor.

*bebeklerde astım yapabiliyor.

kışın balgamlı öksürük. çocukyatarken göğsüne ayağına sürüyorum. balgam varsa zaten çıkana kadar öksürüyor.
ama baş ağrışına da iyi. sadece çok şiddetli migren geçmiyor ilaçsız.

viksi her yerime kullanırımmuhteşem bir krem tavsiye ederim baş ağrısına bıyık bölgesine sür geçer deneyin.

ben evimden vicksi hiç eksiketmem. çünkü yukarıda yazılanların doğruluğunu en az kırk yıldır kullandığımviksin faydalarını görüp yaşadım.

başım ağrıyınca boyun damarlarımasürmemi nöroloji doktoru söyledi. çok faydasını gördüm. ilaçtan iyidir.

*çocuklar için tehlikeli.

benim annemin favorisi her şeydekullanır.

*arkadaşlar benim kızım alerjik astım tavsiye üzerine bunu kullandım daha çok tıkandı çok tehlikeli astım olan
arkadaşlar lütfen bunu kullanmayınız.

çok memnunuz tüm sorunlara çaredeneyin.

kızımın gece öksürüğünü hiç birşey kesmiyor. çaresiz kaldığımda astım spreyi dahi fayda etmediğinde göğsüne ve
ayağına sürdüğümde çabucak rahatlama oluşturuyor.

ben bunu daha önce okumuştum.uyguluyorum da. banyoda her zaman bulunduruyorum. kışın da salon sehpasının
üstünde.

nane kokusuna bayılıyorum ben heraksam alnıma ve burnuma sürüyorum.

(Video) Vicks Kremin Bilmediğiniz İnanılmaz Faydaları!

*bu kadar faydası olabilir amalütfen araştırmadan hiç kimse özellikle çocuklara kullanmasın. çok çok fazla yan
etkileri de var. kalp üzerindeki riskleri büyük. bu kadar masum bir ilaç gibipaylaşılmasını doğru bulmuyorum.

çocuklarda gece öksürük nöbetleritutuğunda ayaklarının altına surun çoraplarını giydirin çok rahat edeceklerini
göreceksiniz.

bende çocuklarıma kullanıyorumöksürük için çok memnunum tavsiye ederim.

yıllardır kullanırım harika birilaç… tavsiye ederim. . burun tıkanıklığı için aksam rahat uyumak için
minicik burun deliklerine sürün rahat uyuyun…

* şimdi burada dikkat edinmesigereken her şeyin fazlası zarar sen bütün kutuyu sürersen çocuğa ya da herhangi
birisine tabii yan etkisini görürsün.

çocukken hasta olduğumuzdaannemin ilacıdır ve şifadır bence.

çocukluğumun vicksi çocuklarıma dakullandım halada kullanıyorum her eve lazım.

ben kışın onunla yatarım süperbir ilaç.

* her şeye faydalı başucu merhemigerçekten ama alerjisi olanlar dikkat..

kolumda ağrı vardı bir miktarsürdüm ağrım geçti.

eskiden ilaç kullanmıyorlar vicks kremkullanıyorlardı tavsiye ederim öksürüğe birebir gelir tavsiye ederim.

çocukluğumdan beri kullanıyorum.

bende kullandım çok faydasınıgördüm

çakma vicks krem almayın. mutlakaeczaneden alın. 1 harf değiştirerek -vaporu( b ) aslında (p) olacak- sahte
satıyorlar.

sivrisinek ısırığına da iyigeliyor.

anam her ağrıya boşakullandırmazmış meğerse.

senelerdir kullanırım denenmiştir.

* ben de sürdüm. hastanelikoldum. her yerim kabardı. alerji gelişmiş. daha önce sürmüştüm ama olmadı.

ben denedim faydasınıgöreceksiniz.

oğlum düşüp bir yerleriniçarpınca buz yerine vicks krem sürüyoruz ne morarma oluyor ne şişme. çok başarılı.

ben her gece burnuma sürerimnefes almak için. ateşlenince de vücudumu ovdururum çok iyi gelir ah kokusu
olmasa.

ben gece öksürüğü için hepyapıyorum gerçekten kesiyor öksürüğü deneyin mutlaka.

rahmetli babannemin bir numaralıilacıydı vicks krem.. boşuna sevmiyormuş demek ki.

eskiden annelerimiz küllenirdiçokta ise yarardı ama eski vicksleri bulamıyoruz artık.

*viksi göğsünüze ve sırtınızaaynı anda kullanmayın çok tehlikeli tek tarafa sürün çok faydalı gerçekten.

oğlum gece öksürdüğünde sırtınasürüyorum hemen kesiyor.

*vicksi hem göğsünüze hem desırtınıza sürer gazete kâğıdı kapatırsanız nemi iki taraflı kapatıp zatürreolursunuz oyüzden sadece tek tarafınıza sürmeniz gerekir.

her sene kullandığımvazgeçilmezim anneannemden miras kalan şey.

biz çocukluğumuzda hep onukullandık hiçbir yan etkisi zararı yok süper bir şey.

ayrıca herhangi bir yeriniziyaktıysanız oraya hemen sürün acısını hafifletiyor.

darbe sonucu etkisini defalarcatest ettim. doğruluğuna şahidim.

çocuğunuz düştüğü zamansürebilirsiniz. morarma olmuyor şişmiyor.Vicks Krem Faydaları ve Zararları Nelerdir? Hangi Hastalıklarda Kullanılır? (3)

oğlumun eli yanmıştı ütüden yananyere vicks krem sür dediler oğlum çok ağlıyordu sürünce ağlamayı kesti yani
yanıkara da iyi geliyor.

ben ayak tabanlarıma sürdümgerçekten öksürük kesildi kaç kişiye söylemişsem sonuç çok iyiydi diğerlerini
de deneyeceğim teşekkürler.

gece öksürüğünü kestiği bizzatdeneyimlenmiştir kışın başucu ilacımız yaşasın vicks krem.

bel fıtığında cok işe yarıyor.

özellikle soğuk algınlığına iyigeldiğini biliyordum. diğerleri artısı oldu. Teşekkürler.

* ısıtıcı etkisi nedeniylehamilelikte uygun olmayabilir bence.

arı sokmasında daetkilidir.tavsiye ederim.

ben aynen uygulamıştım başucumdanhiç eksik olmaz ben bişey ekliyeyim dizim çok ağrıyodu dedimki her şeye iyi
gelen buna da iyi gelir vicks krem ile ovaladım ağrım gitti.

mobilyaları da silin tozlanmazkolay.

ruh ve sinir hastalıklarına daçok iyi geldiği doğrudur.

kaynar suyun içerisine bir kaşık vicks krem atıp üzerinizi battaniyeyle örtüp 5 10 dk. arası derin nefes alırsanız
solunum yollarını rahatlatmış olup soğuk algınlığından kurtulursunuz.

ben kullanıyorum ve gerçekten çokfaydasını gördüm küçücük kızım düştü ve dudağı şişti hemen sürüdüm ve 1 saat içinde şişliği de indi hiçbir şeyi kalmadı…

yanıklarda etkili acısını alır veiz kalmasını engeller.

* vicks krem yüzünden bir buçukyaşındaki kızımın karaciğeri iflas ediyordu.

bu benim evimde hiç eksiketmediğim ilacım ayaklarıma belime sürüyorum ağrılarım yok oluyor valla.

çok doğru canım, evimizin baştacı .

vicks merhemi içeriği ileyukarıda bahsedilen endikasyonlara iyi geldiğini ben de bilmiyorum ve
katılıyorum.

* almanya’da çocuklara vicks krem önermiyorlar neden bende bilmiyorum kararsız kaldım.

katılıyorum bende hem solunum hemde uyku sorunu var ikisine de faydası oldu.

uzak doğuda birçok çeşidi var veçok kullanılıyor özelikle arı sinek böcek sokmalarına karşı kaşıntıyı ve acıyı
alıyor her derde deva.Vicks Krem Faydaları ve Zararları Nelerdir? Hangi Hastalıklarda Kullanılır? (4)

benim çocuğumda sinek ısırığınaalerji vardı sinek ısırdığında oluşan şişliklere doktor dahi inanamadı. sinek
ısırdığını fark ettiğim gibi sürdüğümde sislikler oluşmadı ve enfeksiyon da apmadı büyüdükçe alerjiden de kurtuldu tavsiye ederim kesinlikle.

evimde daima bulundururum annemzamanında bize uygulardı bende şimdi çocuklarıma uyguluyorum. tavsiye ederim.

artık bebekler içinde ayrı Vicks Krem var.

ben denedim inanılmaz faydasıvar. göğsümü üşüyorum zaman göğüste batman olurdu sürdüğü anda geçerdi ve
tırnak mantarını geçirdi.

*çok küçük olan bebeklerde boyunve göğüs altına sürmeleri önerilmiyor. yoğun kokusu bebeklerin nefes almasını
engelliyor.

annem bize kullandı bendeçocuklarıma ve torunlarıma 3 üncü kuşak.

ben zaten biliyor ve uyguluyorumbel ağrısı ve boyun kas ağrılarına karşı.

*bebeklerde ayak taban altınasürülmesi gerekir uykudan önce ve üstüne çorap giyilmesi öksürük ve nefeslerineiyi gelir 3 gün günde bir defa yatmadan önce azar şekilde iki ayağa, kesinliklegöğse ve burun altlarına bebeklerde çok sakıncalı ve tehlikelidir sürmeyiniz.

Vicks Krem huzursuz bacak sendromuna iyigeliyor.

* yalnız 2 yas altındakiçocukların soluması durumunda ciğerleri parçalama riski var ben çocuğum 1yaşındayken denemiştim bilmeden çocuk sabaha kadar çığlıklar içinde kıpkırmızıkesildi.

gece topuk çatlaklarına sürünçorap giyerek yatın en derin olanları bile 5 -8 gün arasında yok olacaktır.
abartmadan kullanıldığında gerçekten ise yarıyor…”devamını oku >>

Vicks Krem Faydaları ve Zararları Nelerdir? Hangi Hastalıklarda Kullanılır? (5)

Tags

(Video) Ağrılara Artık Son Verecek Mucize Karışım !

bebeklere vicks sürülür mü bebeklerin ayağına vicks sürmek bebeklerin topuklarına vicks sürmek vicks basur vicks bebek ölümü vicks bebeklerde nasıl kullanılır vicks krem vicks krem bebeklerde kullanımı vicks krem burun tıkanıklığı vicks krem göbek eritme Vicks Kremin Faydaları ve Zararları Nelerdir? vicks yüze sürülür mü vicks yüze sürülürmü vicksin gerçek yüzü

Videos

1. Egzama Tedavisinde Kesin Çözüm - Prof. Dr. Ahmet Akçay
(Prof. Dr. Ahmet AKÇAY)
2. Bel diz ve boyun ağrıları için bamya tohumu...
(Nur Viral'le Hayatta Her Şey Var)
3. VİCKS POMAD'IN BİLMEDİĞİNİZ KULLANIM YERİ
(Siber Sağlık)
4. Bu Karışımı 20 Dakika Dizinize Uygulayın, Diz Ağrısından Kurtulun !
(Doktorum TV)
5. Evde sinüzit nasıl tedavi edilir. Kronik sinüziti bile iyileştirin.
(cilt bakımı ve sağlık)
6. Vazelinin Faydalarını Biliyor musunuz? Özellikle Evli Çiftler İçin ..!!
(Bunlar KAÇMAZ!)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Amb. Frankie Simonis

Last Updated: 01/13/2023

Views: 6613

Rating: 4.6 / 5 (76 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Amb. Frankie Simonis

Birthday: 1998-02-19

Address: 64841 Delmar Isle, North Wiley, OR 74073

Phone: +17844167847676

Job: Forward IT Agent

Hobby: LARPing, Kitesurfing, Sewing, Digital arts, Sand art, Gardening, Dance

Introduction: My name is Amb. Frankie Simonis, I am a hilarious, enchanting, energetic, cooperative, innocent, cute, joyous person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.